piątek, 1 kwietnia 2011

Kochajmy bociany

Ogólnoświatowy spis bocianów wykazał, że co czwarty z nich jest Polakiem ! Jesteśmy dumni z takich rodaków bo to prawdziwi patrioci. Rok w rok, przemierzają pół kuli ziemskiej na własnych skrzydłach aby spędzić najpiękniejszy czas  swojego życia w Ojczyźnie. Tu się rozmnażają.
        Odlatują wprawdzie jesienią, ale czyż można się im dziwić ? Każdy wszak potrzebuje odrobiny urlopu z dala od rodzimych krajobrazów. Stać ich na to to lecą.......frrrrr....do Afryki ! Nie dla nich egipskie kurorty i tunezyjskie piaski. Bociany urlopują w Afryce Południowej. Ale tęsknią bardzo.... Dlatego gdy tylko straszne polskie  śniegi zejdą het, do morza, bociany ruszają w podróż do domu. Do Polski!
         Jest wprawdzie pewien odłam bociani, który preferuje Niemcy. Ale to margines... wędrują całkiem innym szlakiem, zorientowani na Zachód, raczej wrogi element... Nie zawracajmy sobie nimi głowy. Tym bardziej, że nawet turyści niemieccy będąc w Polsce zachwycają się naszymi. A co !
         Właśnie przyleciał Mój Bocian. Z żoną, Bocianową.

 
          Bocianowa, chwilowo nieobecna w domu.
         Mieszkanie wybrali sobie niezbyt urodziwe. Widok z gniazda kiepski, nieopodal ruchliwej drogi... ale kto zna się na bocianich gustach ? A może to leniwa para, która bierze co los daje, "jak leci"? Gniazdo bowiem przez wiele lat stało puste. Zasiedlone od ubiegłego roku. Są podejrzenia, że to jest ta sama para. Bociany bezbłędnie odnajdują swoje gniazda. Nie lubią przeprowadzek.
         W ogóle nie lubią zmian. Są wierne do grobowej deski.... a raczej do ostatniej żaby. Wdowcy rzadko zakładają nowe rodziny. Razem opiekują się swoimi jajkami i potomstwem. Pan Bocian organizuje zaopatrzenie w żaby dla Pani Bocianowej do czasu "rozwiązania". Potem, już wspólnie, solidarnie, dbają o pisklaczki.
          Czasem jest tego drobiazgu wiele. To dobra wróżba dla sąsiedztwa. Będzie urodzaj w polach i oborach i......
          No właśnie, całkiem niesłusznie Bociany posądzane są o powodowanie  niekontrolowanego przyrostu  naturalnego u gatunku ludzkiego . Czy ktoś to widział ? Gdzie dowody?          
          Wszyscy przecież dobrze wiedzą, że ludzkie dzieci znajduje się w kapuście. A kapusty jakoś nikt z tego powodu się nie czepia !
          Kochajmy bociany ! Niech się mnożą i dają nam obfitość oraz szczęście !
         
  
          Kochajmy Bociany !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dla błądzących - pomoc przy komentowaniu:

Jeśli nie masz konta w Google wybierz opcję:

- Anonimowy, ale podpisz się pod treścią komentarza, proszę.

- Nazwa/adres URL w okienku Nazwa wpisz swój nick lub imię, a w okienku adres URL wkopiuj adres swojego bloga

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję.